Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık

Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık

Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık sivil statüsündeki tek havaalanıdır. Hizmete giriş tarihi 2007 yılıdır. Havaalanı yurtiçi ve yurtdışı hizmete açık. Terminal binasının toplam büyüklüğü 12.000 m2’dir. Şanlıurfa, Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye ve Irak sınırlarına yakın bir şehirdir. Şanlıurfa, farklı mimarisinde görülebilen farklı kültürlerin geçiş noktasıdır. İlin güneyinde Harran, Suruç ve Viranşehir ovaları yer alır. Mesela önemli Şanlıurfa Gap Havalimanı Ulaşım akarsuyu Adıyaman ve Gaziantep illeri sınırıdır. Neolitik dönemde yerleşim yeri olmuş ve daha sonra tarihte bir kadın tarafından yönetilen ilk şehirlerden biri olmuştur. Kentin adı Türkçe’de “antik kent” anlamına gelmektedir. Tarih boyunca Asur, Babil, İran, Makedonya, Roma, Bizans ve Arabistan başta olmak üzere birçok devlet ve beylik tarafından yönetilmiştir. Bu, onu yüzyıllar boyunca önemli bir ticaret merkezi yapan coğrafi konumu ve Fırat Nehri’nden gelen zengin su kaynakları ve artezyen kuyularından kaynaklanmaktadır. Şanlıurfa Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atınız.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı şehir merkezine 40 km uzaklıktadır. Kendi aracınız varsa ya da taksi ile merkeze gidecekseniz 25 dakikada da olsa gidebilirsiniz. Veya HAVAŞ otobüslerini kullanırsınız. Trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakikada ulaşır. Türkiye denilince akla gelen tek şey lezzetli yemeklerdir. Çünkü yemek yemeyi seven biriyseniz, Türkiye’nin hemen her ilinde ciğer sevenler olduğunu bilmelisiniz. Ciğerin farklı çeşitleri olmakla birlikte en Şanlıurfa Gap Havalimanı Ulaşım popüler şekli Urfa’da. Çünkü Çanak bütün bir kuzu kafası ile açık ateşte ızgarayla pişer. Et daha sonra soğan ve domatesten yapılan bir sos ile servis edilir. Çanak yüzyıllardır var ve Türk halkı arasında hala çok popüler. Şanlıurfa’da bu yemeği uzmanlık alanı olarak sunan birçok restoran bulunmaktadır. Birçok ilde de menülerde bulunur ama Şanlıurfa’daki kadar yaygın değildir çünkü bu yemeğin anavatanı Şanlıurfa’dır.

Şanlıurfa Gezilecek Yerler Haritası

Tarhi anıtları ile ünlü bu yere gelip görülesi yerler arasında Şanlıurfa’nın en turistik ve önemli yeri olan Balıklıgöl. Şanlıurfa gezilen yerler listemizin başında geliyor. Harran ovasının üst kesimlerinde yer alan ve 20 kilometrekare Şanlıurfa Gap Havalimanı Ulaşım yüzölçümüne sahip bir göldür. Örneğin Şanlıurfa’nın en turistik ve önemli yerlerinden biridir. Balıklıgöl’ü turistler için çekici kılan doğal güzellikleri, tarihi önemi ve rekreasyonel aktiviteleri gibi pek çok şey var.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık
Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Şanlıurfa Gap Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Şanlıurfa Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.