Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık

Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık

Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık şehirdeki tek sivil statüsündeki havalimanıdır. Hizmete giriş tarihi 1993’dir. Yurtiçi ve yurtdışı hizmet vermekte. Terminal binası toplam büyüklüğü 12700 m2’dir. Karadeniz Bölgesi’nin orta kesiminde yer alan zengin bir tarihe sahip olan şehir, tarihi binalar ve Sinop Havalimanı Ulaşım doğal güzelliklerle doludur. Sinop, Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir ve her yıl dünyanın her yerinden çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Mesela Sinop Arkeoloji Müzesi, şehrin en popüler müzelerinden biridir. Çünkü bu şehre gelen eski uygarlıklardan kalma birçok eser var. Bu müze, Sinop’a gelen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir müzedir.

Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Sinop havalimanı şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta. Havalimanı Türkiye’nin diğer şehirlerine ve uluslararası uçuşlar sunmaktadır. Şehir merkezine ulaşımı Metro Turizm tarafından seferleri yapılan otobüsler veya taksiler ile gerçekleşir. Hamsi bu yörenin vazgeçilmez yemeklerinden biridir. Çorbalar, salatalar ve soslar da olmak üzere neredeyse her yemeğin ana malzemesinden biridir. Örneğin amsi, Engraulidae familyasına ait küçük bir balıktır. Hamsi genellikle su yüzeyine yakın büyük sürülerde bulunur ve en yaygın olarak ılıman sularda bulunur. Tipik olarak sırtlarında yeşilimsi kahverengi ve yanlarında beyaz bir karın Sinop Havalimanı Ulaşım ile gümüş rengindedirler. Oldukça popüler olan Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki Sinop şehri, birçok farklı etkiye sahip zengin bir kültürel alandır. Örneğin bu yörenin mutfağı da Tatar yemeklerinden etkilenen ve bu yöreye özgü yemek ve hamur işlerinden alınmıştır. Bunlardan biri de kökeni Tatar mutfağına dayanan “Sinop Künefesi” veya “Sinop Künafası”dır. Sinop Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Sinop Gezilecek Yerler Haritası

Karadeniz’in kıyı şeridi çok düzgün değildir. Sinop Yarımadası gibi önemli burunların oluşturduğu çıkıntılar kıyıları rahatsız etmektedir. Aynı zamanda 1. Derece Doğal Sit Alanı olan Hamsilos Tabiat Parkı, Türkiye’nin 22. Tabiat Parkı olup, Sinop Havalimanı Ulaşım en özel yeridir. Park, deniz seviyesinden 710-850 metre yükseklikte bulunan Hamsilos yaylasında park. 4,5 km2’lik bir alanı kaplar ve 1,9 km2’lik ormanlık alana sahiptir. Mesela Sinop’un en güzel yerlerinden biri olan Hamsilos Tabiat Parkı, doğal güzellikleri, zengin flora ve faunasıyla her yıl çok sayıda ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık
Sinop Havalimanı Merkeze Uzaklık