Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık

Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık

Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık şehirdeki tek sivil havalimanı özelliğini taşıyor. Hizmete giriş tarihi 2015’tir. Trafik tipi yurtiçi ve yurtdışı hizmete vermekte. Terminal binasının toplam büyüklüğü 20.250 m2’dir. İl, doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin bir Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım kültürel mirasa da sahiptir. Şehir Doğu Karadeniz Bölgesi’ne açılan bir kapı konumundadır. Doğal güzellikler ve bitki örtüsü ile çevrilidir. Mavi ile yeşilin kucaklaştığı kıyıları da en çekici özelliklerinden. İl, ziyaretçilerine sunabileceği doğal güzelliklerin yanı sıra zengin bir kültürel mirasa sahiptir.

Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanıyla şehir merkezi arası uzaklık yaklaşık olarak 18 kilometredir. Ulaşım Havaş otobüsleri veya taksilerle yapılır. Taksiler havalimanı gelen yolcu çıkışında yer almakta. Merkeze trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 dakikada olur. Buraya gelen gezginlerin gitmeden önce mutlaka tatması gereken yöresel yemek lezzetlerinden Sakarca Kayganası. Sakarca Kayganası mısır unu, sıvı yağ ve yum ile yapılan bir yemektir. Ordu’da bol miktarda bulunan Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım neredeyse sadece bu bölgede yetişiyor. Bu yemek, kuruluşundan bu yana Türk ordusunun ana yemeği olmuştur. Bu yemek uzun yürüyüşler sırasında gerekli olan çok miktarda karbonhidrat içerir. Diğer yemek ise Mısır Yarmalı Eş Sarması. Lahana sarmasına benzeyen bu yemeğin farkı, harca bir miktar mısır yarma ve bulgur eklenmesidir. Bu yemeğin sağlık açısından birçok faydası vardır ve aynı zamanda çok fazla protein içerir. Aynı zamanda glütensiz, vegan, düşük karbonhidrat ve yüksek liflidir. Ordu Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atınız.

Ordu Gezilecek Yerler Haritası

1878 yılında Boztepe’nin eteklerinde kurulmuş bir şehirdir. Denizden 450 metre yükseklikte olup, ilin yani Karadeniz’in tüm güzelliklerini sunmaktadır. Şehir ayrıca askeri üssü ve birçok tarihi binası, camisi ve kilisesiyle tanınır. Şehrin adı “önde olmak” anlamına gelen Türkçe bir Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım kelimeden gelmektedir. Başka bir güzellikler harikası Camas Kanyonu. Türkiye’de bulunan doğal bir kanyondur. Ordu Teleferik ile birçok yeri kuş bakışı izleyebilirsiniz. Özellikle temmuz aylarında çok rağbet olduğundan bilet alırken binip binemeyeceğinize göre hesaplayın. Çünkü bilet iadesi yoktur. Son olarak görülesi Ulugöl Tabiat Parkı. Türkiye’nin 30 metre (98 fit) yüzey yüksekliğine sahip 3.500 hektarlık (8.600 dönüm) bir alanı kaplayan korunan bir alandır. Park, 1992 yılında yerel flora ve faunanın korunması için bir doğa koruma alanı olarak kurulmuştur. Parkın bitki örtüsü esas meşe ormanından ve daha yüksek kotlarda bazı çam ağaçlarından oluşmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık
Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Ordu Giresun Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Ordu Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.