Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık hizmete giriş yılı 1998’dir. Şehirdeki tek sivil havalimanıdır. Yurtdışı ve yurtiçi trafik hizmeti vermekte. Terminal binasının toplam büyüklüğü 3.500 m2. Nevşehir denince akla il gelen şehrin simgesi olan Kapadokya bölgesi. Dünyada doğa ve tarihin Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım en güzel bütünleştiği bir yerdir. Bu bölge İç Anadolu’da ve jeolojik olayların oluşturduğu peri bacaları karakterizedir. Mesela bu peri bacaları, bu bölgenin “Peri Bacaları Diyarı” olarak anılmasının da sebebidir. Peri bacaları Kapadokya’nın her yerinde görülebilmekle birlikte en çok yoğunlaşmıştır. Bu şehir, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri nedeniyle önemli bir turizm merkezidir. Gezilecek en popüler yerler Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Ihlara Vadisi, İnkılap Meydanı ve Selime Manastırı’dır.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ile şehir merkezi arası uzaklık yaklaşık 29 kilometredir. Ulaşımı Nevşehir Belediyesi ve Havaş yürütülen toplu taşıma araçları veya taksiler ile yapılır. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 27 dakika sürecektir. Kentte gelip de meşhur Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım yemeklerini tatmamak olmaz. Türkiye’nin yaprak başkenti Nevşehir, İç Anadolu bölgesinde yer alır ve bağlarıyla ünlüdür. Bu şehir aynı zamanda popüler bir turizm merkezidir. Bağlarıyla ünlü asma yaprağı da oldukça lezzetlidir. Bu nedenle yaprak sarma, şehrin birçok restoranından biridir. Nevşehir Uygun Uçak Bileti yazısına göz atınız.

Nevşehir Gezilecek Yerler Haritası

Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir ziyaret edilesi yerler listenizde mutlaka olması gereken, sekiz kattan oluşan büyüleyici bir yer altı şehridir. Örneğin dünyanın en derin kazılan yer altı şehirlerinden biridir. Sekiz kattan oluşmaktadır ve toplam alanı yaklaşık 13.000 metrekaredir. Şehir, doğal afetlerden veya saldırılardan sığınak Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım olarak kullanılmıştır. Sakinleri, dış dünya herhangi bir temas kurmadan aylarca hayatta kalmayı başardılar. Zelve Açık Hava Müzesi, Türk hükümeti ile UNESCO arasında yapılan bir anlaşma sonucunda oluşturulmuştur. Bu anlaşmada UNESCO, sitenin restorasyonu ve 20 yıl boyunca bakımı için fon sağlamayı kabul etti. Çünkü Türk hükümeti bu site için koruma sağlamayı ve burayı turistlerin erişimine açmayı kabul etti. Diğer ziyaret edilmesi gereken yer Tahta Köprü, Kızılırmak eski çağlardan beri Avanos’un içinden akmaktadır ve günümüzde hala Tahta Köprü ile nehri geçmek mümkündür. Köprüden manzara nefes kesicidir ve konuklarına manzarayı izleme fırsatı sunar.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Merkeze Uzaklık