Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık hizmete giriş yılı 2000’dir. Sivil-askeri statüsündeki tek olan havaalanı. Terminal binası toplam büyüklüğü 24.175 m2’dir. Yurtiçi ve yurtdışı hizmet veriyor. Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliğini taşıyan Konya’daki ilk yerleşim. Bu bölümde Türkiye’nin bir ili Konya hakkında bilgi verilmektedir. Mesela Karatay Medresesi Müzesi Konya’da bulunmaktadır. İlk olarak Selçuklular döneminde inşa edilmiş, daha sonra Konya Havalimanı Ulaşım Osmanlılar tarafından restore edilmiştir. Müzede Osmanlı tarihinin farklı dönemlerine ait birçok eser bulunmaktadır. İnce Minareli Medrese Müzesi de Konya’da bulunmaktadır. İlk olarak Selçuklular döneminde inşa edilmiş ancak daha sonra Osmanlılar tarafından restore edilerek camiye dönüştürülmüştür. Müzede Osmanlı tarihinin farklı dönemlerine ait birçok eser bulunmaktadır.

Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ve merkez arası uzaklık yaklaşık 11 kilometre. Trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama 18 dakika sürer. Bu, Türkiye’nin birçok ilinde yaygın bir sorundur. Konya Büyükşehir Belediyesi, havalimanından şehir merkezine yeni bir toplu taşıma hizmeti başlatarak bu sorunu çözme kararı aldı. Havaş günde 24 saat hizmet veriyor. olan servis, Konya’daki diğer otobüs seferlerine göre çok daha sık olan her 15 dakikada bir otobüs seferleri olacak. Bir diğer konforlu bir Konya Havalimanı Ulaşım seçenek taksidir. Buraya gelip de mutfağına girmemek olmaz. Meşhur yemeği olan Bamya çorbası, genellikle düğünlerde hazırlanan bu lezzetli çorba, kuru bamya, kuşbaşı et ve diğer malzemelerden oluşan lezzetli bir çorbadır. “Bamya” kelimesi Afrika dili Gullah’tan gelir. Bu yemek genellikle kıyılan sığır eti veya tavuk ve soğan gibi çeşitli malzemelerle olur. Bu yemeğin en yaygın bileşeni, ona farklı bir tat veren bamyadır. Konya Uygun Uçak Bileti yazısına göz atın.

Konya Gezilecek Yerler Haritası

Giriş bölümünde Mevlana Türbesi’nden ve Konya’nın simgesi olduğundan bahsedeceğim. Ayrıca Konya’yı ziyaret ettiğinizde neden listenizin başında olması gerektiğinden de bahsedeceğim. Mevlana Türbesi, Türkiye’nin en önemli dini yerlerinden biri Konya Havalimanı Ulaşım kabul edilen bir Türk mezarlığıdır. Mevlevi veya “efendimiz” olarak da bilinen Celaleddin Muhammed Rumi için bir anıt olarak inşa edilmiştir. Türbe, Konya’nın bir simgesi haline geldi ve en popüler turistik mekanlarından biri kabul ediliyor.

Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık
Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Konya Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Konya Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.