Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık

Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık sivil ve askeri statüsünde ortak kullanımım olarak hizmete açık. 1941 tarihinde hizmete açıldı. Toplam terminal binası büyüklüğü 9.625m2’dir. Çoğunlukla yurtiçi kullanılan yer yurtiçi ve yurtdışı hizmete açıktır. Kentin simgesi aynı zamanda meşhur Malatya Kayısısının 3 adet heykeli bulunmakta. Tarihi kaynaklara göre kayısının anavatanı Türkistan, Orta Asya ve Batı Çin olmak üzere çok geniş bir bölgedir. Kayısı, kültürü yapılan en Malatya Havalimanı Ulaşım eski meyvelerden biridir. MÖ 1100 tarihli bir Çin şiirinde ve eski Yunan ve Roma metinlerinde de bahsedilmektedir. Kayısı ağacının Orta Asya’dan geldiği sanılıyor, ancak o kadar uzun süredir ekiliyor ki orijinal yeri net değil.

Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanıyla şehir merkezi arası uzaklık yaklaşık 34 kilometredir. Ulaşımı Havaş otobüsleri, ticari taksi veya dolmuşlar ile yapabilirsiniz. Genel olarak havalimanı taksileri 7 gün 24 saat yolculara hizmet vermektedir. Havalimanı taksileri, iç ve dış hatlar terminalinin çıkışında bulunmakta. Havalimanı taksi durağı, iç hatlar terminali girişinin sağ tarafında ve dış hatlar terminali girişinin sol tarafında yer almaktadır. Merkeze 35 dakika sürer ve şuan ki ulaşım ücreti 100tl’dir. Bu kentin kendine has mutfağı var. Buraya gelip tatmadan giderseniz Malatya’yı gezdim diyemezsiniz. Kayısı birçok kişi tarafından sevilen bir meyvedir. Malatya’da yemeklerde de kullanılan kayısı hem farklı Malatya Havalimanı Ulaşım hem de oldukça lezzetli. Bu yazımızda kayısının Malatya’da yemeklerde kullanımından bahsedeceğiz. Kayısının sağlığa pek çok faydası vardır. Mesela birçok yemek için bir bileşen olarak kullanılabilir. Bölgede yetiştirilen kayısılar özellikle mineral ve vitamin yönünden oldukça zengindir. Malatya Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmak isterseniz tıklayın.

Malatya Gezilecek Yerler Haritası

Buraya geldiğinizde uğramanız görülmesi gereken yerlerden olan Günpınar şelalesi, Günpınar Köyü’nde bulunmaktadır. İlçeye 7 km uzaklıktadır. Yalnız üç su kaynağından çıkan şelalenin yüksekliği 8 metre, genişliği 15 metredir. Malatya’nın Darende ilçesindeki bu doğal güzellikleri ziyaret eden Malatya Havalimanı Ulaşım ziyaretçiler için etkileyici bir manzara yaratan su, yüksek bir uçurumdan aşağı akar ve aşağıda derin bir vadiye düşer. Tüm güzel yerleri buraya sığdıramayız ama bir diğer yerimiz. Kanyon bir doğa harikasıdır. Mesela Malatya’nın Arapgir ilçesinde bulunmaktadır. Malatya ilinin kanyona uzaklığı 140 kilometredir. Bu kanyonun içinde bir vadi ve nehir vardır. Ayrıca bu bölgede görülmeye değer birçok mağara ve farklı bitki türleri de bulunmaktadır. Geyik, tilki, ayı, yaban domuzu ve dağ keçisi gibi farklı hayvan türlerinin yanı sıra burada yaşayan kartal, şahin ve şahin gibi kuşları da görebilirsiniz.

Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık
Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Malatya Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Malatya Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.