Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık sivil havalimanı statüsündeki tek havalimanıdır. Hizmete giriş yılı 2012’dir. Trafik tipi yurtiçi ve yurtdışıdır. Daha çok yurtiçi hizmet vermekte. Toplamda 17620 m2 terminal binası büyüklüğü var. Mesela zengin tarihi ve kültürel birikimi, kaplıcaları ve göz alıcı doğal güzellikleri, çinileri olan bir şehirdir. Kütahya, Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biridir. Hititler ve Frigler’e kadar uzanan zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Ancak Kütahya Kütahya Zafer Havalimanı Ulaşım kaplıcaları, gölleri, nehirleri ve ormanları gibi doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Bunun yanı sıra kentte seramik üretiminin bol olması nedeniyle Kütahya çinileriyle de ünlüdür. Kentin en önemli simgesi, Bizans döneminden kalma kalesidir. Örneğin bir gölün ortasındaki küçük bir adada bir tepenin üzerinde bulunan Zeus Tapınağı gibi birçok antik yapı ve arkeolojik alan bulunmaktadır.

Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havaalanı ve merkez arası uzaklık yaklaşık 43 kilometredir. Şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanarak veya taksi ile istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre 47 dakikalık bir yolculuk süresi. Çünkü Kütahya, tarım ürünleri ve hayvancılık için her zaman önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Yani Türkiye’nin batısında bir şehirdir. Anadolu’nun merkezinde yer almaktadır. Şehir birçok medeniyet ve devlet tarafından yönetilmiştir. Mesela Kütahya Zafer Havalimanı Ulaşım tarihin ilk dönemlerinde MÖ 738’de fetheden Asur kralı Tiglath-Pileser III tarafından yönetildi. MÖ 334’te Büyük İskender burayı fethetti ve yönetmesi için generali I. Selevkos Nikator’u bıraktı. 1207 yılında Selçuklu hükümdarı I. Alaeddin Keykubad tarafından ele geçti. Ve Selçuklu İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. Çünkü 1426’da Karamanlı hükümdarı Mehmet Bey ele geçirildi ve Mehmet Bey’in oğlu Süleyman Bey’in tahtın varisi olmadan ölmesiyle MS 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. Kütahya Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Kütahya Gezilecek Yerler Haritası

Antik çağlardan beri yerleşim gören Kütahya Kalesi, 5. yüzyılda Bizanslılar ve Selçuklular Germiyan yaptırılan surlarla çevrilidir. Her halükarda kale kompleksi; kale, cami, medrese ve hamamdan oluşmaktadır. Kale, 5. yüzyılda Bizans Kütahya Zafer Havalimanı Ulaşım döneminde inşa edilmiştir. Aynı zamanda cami, 1397 yılında Sultan I. Bayezid izniyle yaptırılmıştır. Ancak Kütahya Kültür Merkezi 1973 yılında ressam ve flüt sanatçısı Ahmet Yakupoğlu tarafından yaptırılmıştır. Yapı üslubu ve dekorasyon üslubuyla Orta Asya Türk mimarı.

Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık
Kütahya Zafer Havalimanı Merkeze Uzaklık