Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık şehirdeki sivil statüsündeki tek yerdir. Hizmete giriş yılı 1988’dir. Yurtiçi ve yurtdışı hizmet vermekte olup terminal binası toplam büyüklüğü 35.946 m2’dir. Kars, Doğu Anadolu’da ülkemizin en doğudaki illerinden biridir ve aynı zamanda karasal Kars Harakani Havalimanı Ulaşım iklimi nedeniyle en soğuk illerinden biridir. İlin nüfus yoğunluğu 325.016’dır. Toplam yüzölçümü yaklaşık 18.557 km²’dir. Doğu Anadolu’da yer alan ve nüfusu 300 bini aşan Kars ili, uzun yıllardır Türkiye’nin başlıca kış turizm merkezlerinden biri olmuştur. Eşsiz coğrafi konumu, zengin kültürel mirası ve doğal güzellikleri ile Kars, hem Türk hem de yabancı turistlere unutulmayacak bir deneyim sunar.

Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Harakani Havalimanı şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 6 kilometre. Ortalama trafikte sorun çıkmadığı sürece 10 dakikalık mesafedir. Havalimanından kalkan otobüsler ile merkeze ulaşabilirsiniz. Ücreti şoföre nakit olarak ödenir. Türkiye’de çoğunlukla iç hat uçuşları için kullanılmakta. Yılda 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olan Harakani Havalimanı, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya uçuşlar sunuyor. Ayrıca Kars’ın başarısının sırrı, eşsiz coğrafi konumu ve zengin kültürel mirasıdır. Otantik bir Kars Harakani Havalimanı Ulaşım Türk deneyimi arayan gezginler için mükemmel bir destinasyondur. 3000 yıllarına kadar uzanan zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Aynı zamanda 1920’de yıkılmadan önce Osmanlı İmparatorluğu’nun son başkentiydi. Eski şehir merkezi, Arnavut kaldırımlı dar sokaklardan ve büyük hediyelik eşyalar yapan bakır eşyalar, halılar ve geleneksel dokumalar satan dükkanların bulunduğu kapalı çarşılardan oluşuyor. Kars Uygun Uçak Bileti yazısına göz atın.

Kars Gezilecek Yerler Haritası

Kentin her yerinden tarihi yerler bulanan şehre girişinden çıkışına kadar bu havayı hissedeceğiniz yerlere sahip. Örneğin Sarıkamış ormanlarında bulunan Kışlık Av Köşkü, özgün mimarisini korumuş tescilli bir taştır. 1900’lü yıllarında Rus Çarı II. Nicholas tarafından Kars Harakani Havalimanı Ulaşım yaptırılmıştır. Orman evi şu anda ziyaretçilere açıktır ve kış sezonunda popüler bir turizm merkezidir. Loca, “Rus Çarının son av köşkü” olarak da tanınır. Diğer yer Ani Arkeolojik Alanı, birçok dikdörtgen ve dairesel burçla güçlendirilen surları 4.500 metre uzunluğunda ve 8 metre yüksekliğindedir. Duvarlar taştan, burçlar tuğladan yapılmıştır. Ani, günümüz Türkiye’sinde bulunan antik bir şehirdi. Şehirde çok fazla kilise olduğu için buna “bin kiliseli şehir” deniliyor. Şehir aynı zamanda nesiller boyu Romalı askerler yetiştiren bir askeri akademiye de ev sahipliği yapıyordu.

Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık
Kars Harakani Havalimanı Merkeze Uzaklık