İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık Türkiye’nin Ege kıyısında önemli bir şehirdir. Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük şehridir. 2 milyonu aşan nüfusuyla İzmir, kargo hacmi açısından dünyanın en yoğun ikinci limanıdır. Örneğin hizmete giriş tarihi 1987’dir. Sivil havalimanı statüsünde bulunan tek havaalanıdır. Yurtiçi ve yurtdışı hizmet vermekte. Şehrin sembolü olan saat kulesi 1884 yılında yapılan bir anıt. Mesela şehrin simgesi olan Konak Meydanı’nda yer İzmir Adnan Menderes Ulaşım almaktadır. Saat Kulesi, yüzyılı aşkın bir süredir buluşma noktası olarak kullanılıyor. Saat Kulesi birçok yapıyı tasarlamış olan ünlü Osmanlı mimarı Sarkis Balyan tarafından yapılmıştır. Kulenin tasarımı Fransız mimarisine dayanmaktadır ve Osmanlı mimarisinden etkilenmiştir. Ancak şehrin dört bir yanından gelen insanların buluşma noktası olmasının yanı sıra I. Dünya Savaşı sırasında rasathane ve hatta hapishane olarak da kullanılmıştır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı Merkez arası uzaklık yaklaşık 16 kilometredir. Şehir merkezine ulaşmanın en uygun yolu Havaş servisleri, halk otobüsleri, tren, taksidir. Tren alternatif bir şeklidir ancak diğer türlerine göre çok daha uzun sürer. Havaş servisleri yaklaşık 20 dakika sürer ve şehir merkezine havalimanı ulaşmanın taksiden sonra en hızlı yoludur. Halk otobüsleri mevcut ve şehir merkezine ulaşım İzmir Adnan Menderes Ulaşım trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık bir saat sürüyor. Şu anlık güncel fiyat bilgilerini sorgulayarak kolaylıkla bulabilirsiniz. İzmir Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmayı unutmayın.

İzmir Gezilecek Yerler Haritası

Görülmesi gereken Antik Yunan ve Roma eserlerinin yanı sıra Bizans mozaikleri ve fresklerinin de bulunduğu. İzmir Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmelerini tavsiye ederiz. Ayrıca çok sayıda tarihi bina, cami, kilise, sinagog ve çarşı bulabileceğiniz eski şehir bölgesinden de geçmeleri gerekir. Alsancak’ta bulunan Kıbrıs Şehitler Caddesi en hareketli caddelerinden biridir. Sokak, deniz kenarında yürümeyi sevenler için olduğu kadar. Aktif bir gece hayatı yaşayanlar İzmir Adnan Menderes Ulaşım için de harika bir atmosfer sunuyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı Türkiye’de hayvan türleri için en iyi ortamı sunan yer unvanına sahip bir şehirdir. Fil ve aslan başta olmak üzere birçok hayvan türünün bulunduğu bölgeyi ziyaret etmelisiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “İzmir Adnan Menderes Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: İzmir Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.