Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık

Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık

Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık sivil statüsünde olan 1997’de hizmete girmiştir. Yurtiçi ve Uluslararası hizmet veren terminal binasının toplam büyüklüğü 6700 m2’dir. Mesela Akdeniz Bölgesi’nin batı kesiminde ve iç Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım kesiminde yer almaktadır. Şehir, yaşam kalitesi yüksek ve Türkiye’de yaşamak için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Çünkü coğrafi konumu ile benzersiz olan dağlar, göller ve ormanlar gibi birçok doğal güzelliğe sahiptir. Ancak Yeşilırmak Nehri kıyısında, verimli bir ovada yer alan Isparta çevresi, her zaman bir tarım alanı olmuştur. Buğday ve arpa gibi tahılların yanı sıra pamuk ve şeker pancarı gibi tahıl dışı ürünler de burada yetiştirilmektedir.

Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ve merkez arası uzaklık yaklaşık 35 kilometre. Trafiğin yoğunluğuna göre farklılık gösterir ama ortalama 36 dakika. Şahsi aracınız yok ulaşıma ihtiyacınız var ise. Belediyeye ait otobüsler, Havaş veya taksiler ile yapabilirsiniz. İl en çok göller bölgesi olması ve güller diyarında olması ile ünlüdür. Isparta gülü, Türkiye’nin şehirde 500 yıldan fazla bir süredir yetiştirilen bir Türk gülüdür. Diğer güllerden farklı kılan kendine has özellikleri vardır. Bu bölgenin Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım damak zevkinize göre tatlı veya ekşi zengin mutfağı var. Banak, Isparta’da çok meşhur olan bir yemektir. Çok bereketli bir yemektir ve kalabalık misafirler için en popüler yemeklerden biridir. Banak, ayrı ayrı pişen karışan bulgur ve et ile birleşiminden oluşur. Isparta Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Isparta Gezilecek Yerler Haritası

Görülmesi gereken birçok tarihi kalıntılar doğa güzellikleri de mevcut. Mesela Kovada Gölü, oldukça sığ bir göl olan Eğirdir İlçesi’nin 29 kilometre güneyindedir. Eşsiz flora ve yaban hayatı zenginliğine sahiptir. Örneğin eşsiz flora ve yaban hayatı zenginliğine Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım sahip çok sığ bir göldür. Gölün suyu o kadar berrak ki yüzeyden dibi görülebiliyor. Sıradaki yerimiz Sütçüler İlçesi yakınlarında Yazılı Kanyon Tabiat Parkı büyük bir alanı kaplamaktadır. Ancak kanyon duvarları 500 metre yüksekliğinde ve kanyon 3 kilometre uzunluğunda. Kanyon, vadinin içinden saniyede 2 ila 4 metre hızla akan Kızıl Nehri’nin taşkınları tarafından oluşturulmuştur. Bu nehir Akşehir ilçesinde bir baraj gölüne besleniyor.

Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık
Isparta Merkez Süleyman Demirel Havalimanı Uzaklık