Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık

Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık

Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık sivil havalimanı statüsünde bulunan tek havalimanıdır. Hizmete giriş tarihi 2007 yılıdır. Yurtiçi ve yurtdışına hizmet vermekte terminal binasının toplam büyüklüğü 48.826 m2’dir. Hatay, Türkiye’nin güneyinde bir ilimizdir. Dağlık araziye ve Akdeniz boyunca kıyı şeridine sahip bir alandır. İlin 15 ilçesi ve 362 köyü bulunmakta nüfusu 2012 yılında yaklaşık 1 milyon 500 bin kişidir. Örneğin yedi ilçesinin Akdeniz’e kıyısı bulunuyor. Akdeniz’in önemli Hatay Havalimanı Ulaşım bir liman kenti olan İskenderun ve merkez ilçesi Antakya, ilin en büyük iki yerleşim yeri ve en önemlileridir. Antakya ilçesi yaklaşık 1000 fit yükseklikte bir plato üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda üç tarafı dağlarla çevrilidir. Antakya’ya kuzeyden tek giriş Nizip Geçidi adı verilen dar bir geçitten geçer.

Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ile merkez arası uzaklık yaklaşık olarak 26 kilometredir. Merkeze ulaşım şehir içi belediye tarafından düzenlenen toplu taşıma araçları, Havaş veya taksi ile yapılır. İl bölgeye harika bir doğal görünüm sağlayan nehir, göl ve şelalelerin bol olduğu bir bölge olarak tanımlanır. İlin başlıca Hatay Havalimanı Ulaşım akarsuları Asi, Karasu ve Afrin nehirleridir. Bölgeye elektrik sağlayan ve sulama amaçlı kullanılan iki adet baraj bulunmaktadır. Çünkü Hatay’da kışları ılık ve yağışlı yazın sıcak ve nemli bir hava hüküm sürmektedir. Daha önce Suriye’nin bir parçası olan bir ildir. Türkiye’nin en önemli illerinden biridir ve birçok farklı etnik köken, din, kültür, dil ve geleneğe ev sahipliği yapmaktadır. Hatay Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atabilirsiniz.

Hatay Gezilecek Yerler Haritası

Hatay’ın turistlere sunacağı çok şey var. Mesela Amik Vadisi ve Kızıltepe’deki Antik Roma kalıntıları; Alahan Manastırı Tabiat Parkı ve Beydağ Tabiat Parkı gibi doğayı sevenler için tabiat parkları da bulunmaktadır. Mesela Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri Hatay Havalimanı Ulaşım olmasının yanı sıra. Suriye sınırına yakın en büyük şehirlerden biridir. Birçok uluslararası destinasyona bağlayan Hatay Havalimanı adlı bir havalimanına sahiptir. Örneğin Hatay’ın sunabileceği çok fazla doğal güzelliğe sahip ve turistler burayı ziyaret etmeyi çok seviyor. Hatay’da çok sayıda tarihi yer var ve bunların bir kısmı Roma İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Hatay’da bölgenin büyük bir bölümünü kaplayan yemyeşil ormanlar ve içinden akan küçük nehirler gibi. Pek çok doğal güzellik de var.

Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık
Hatay Havalimanı Merkeze Uzaklık