Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık

Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık

Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık bu şehirdeki tek sivil havalimanı. Hizmete giriş tarihi 1976’dır. Yurtiçi ve uluslararası hizmet veriyor. Terminal binasının yaklaşık büyüklüğü 72.593 m2’dir. Türkiye’nin güneydoğusunda bir şehirdir. Mutfağı, eğitimi, ticareti ve sanayisi tanınır. Gaziantep zengin bir kültüre ve tarihe sahiptir. Şehir MS 1. yüzyılda Amorium tarafından kurulan ve Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti oldu. Daha sonra bu bölgede inşa edilen birçok kilise Gaziantep Havalimanı Ulaşım ile Hristiyanlık için önemli bir merkez haline geldi. Mutfağı zengin çeşitlidir ve Türkiye’nin farklı bölgelerinin yanı sıra Ermenistan, Lübnan ve Suriye gibi diğer ülkelerden de yemekler içerir.

Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ile şehir merkezi arası uzaklık yaklaşık 20 kilometredir. Ulaşımı herhangi bir toplu taşıma aracı dolmuş belediye otobüsleri, Havaş veya taksi ile yapmak mümkündür. Trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak seyahat 40 dakika sürecektir. Mesela zengin mutfağından da bahsetmek gerekirse Patlıcan Kebabı meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Kebap, diğer ülkelere de yayılan bir Türk yemeği türü. Kebaplar, yuvarlak şekilde servis edilen ve Gaziantep Havalimanı Ulaşım ekmekle birlikte yenen ızgara et, balık veya sebze parçalarıdır. Türkiye’de kebap üretimi en önemli şehirlerden biridir. Patlıcan kebapları “rahip bayıldı” anlamına gelen İmam Bayıldı olarak da bilinir. Bu isim, bir imamın bu yemek çok lezzetli olduğu kendisine servis edildiğinde bayıldığı efsanesinden gelmektedir. Gaziantep Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmayı unutmayın.

Gaziantep Gezilecek Yerler Haritası

Bu şehre geldiğinizde uğramanız görmeniz gereken yerlerden olan Gaziantep Savaş Müzesi bence ziyaret edilmesi gereken bir yer ama ücretsiz değil. Bu yüzden içinde ne olduğunu görmek isterseniz giriş ücreti ödemeniz gerekecek. Gaziantep ile ilgili bir yazı araştırma yaparken öğrendim. Müze şehrin merkezindedir ve onu diğer binalardan ayıran çok ilginç bir tasarıma sahiptir. Türkiye’de yaşanan savaşı ve insanların bundan nasıl etkilendiğini Gaziantep Havalimanı Ulaşım anlattığı için de anlatacak çok ilginç bir hikayesi var. Bir diğer yerimiz Dulukbaba Tabiat Parkı, buraya gelen herkesin görmesi gereken muhteşem bir doğa harikasıdır. Şehrin en güzel yerlerinden biri ve piknik yapmak için mükemmel bir yer. Ziyaretçiler için bisiklet, piknik, yürüyüş ve kuş gözlemciliği gibi birçok aktivite sunmaktadır.

Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık
Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Gaziantep Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Gaziantep Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.