Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık

Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık şehirdeki tek sivil-askeri statüsündeki havaalanıdır. Hizmete giriş tarihi 1998’dir. Yurtdışı ve uluslararası hizmete açık. Daha çok yurtiçi hizmet vermekte. Terminal binası toplam büyüklüğü 22.000 m2’dir. MÖ 2000 yılında Asur’un bir parçası olan daha sonra Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar tarafından yönetildi. 1071’de Konya da Selçuklu topraklarına katıldı ve nihayet 1486’da Osmanlılar tarafından ilhak edildi. İç Kayseri Havalimanı Ulaşım Anadolu’nun güney kesimi ile Toros Dağları’nın birleştiği Orta Kızılırmak kesiminde yer almaktadır. Kent, MÖ 3000’de Keltler tarafından kurulmuştur. Orta Anadolu’da bir şehirdir. Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri ve ülkenin en sanayileşmiş metropol alanlarından biridir.

Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 5 kilometre. Mesela ulaşımı Havaş, taksi, belediyenin toplu taşıma araçları ile yapabilirsiniz. Uçaktan inişte yaklaşık 30 dakika sonra hareket etmekte. Çevresindeki bölge, içme suyu üretmek veya mahsullerin sulanmasını sağlamak için Kayseri Havalimanı Ulaşım yeraltı su kaynakları bakımından zengindir. 19. yüzyıldan beri burada ticaret merkezleri kuran. Avrupalı tüccarlar tarafından Avrupa’ya ihraç edildiğinden beri geleneksel olarak halılarıyla tanınmaktadır. Önemli bir Bizans ve Roma şehriydi. Ve 6. yüzyıldan kalma bir bazilika, Roma su kemerleri, tiyatro, stadyum ve hamamlar dahil olmak üzere birçok önemli Bizans anıtını elinde tutuyor. Bu kadar tarihi alandan zengin yeri ziyaret etmek gerekir. Kayseri Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmayı unutmayın.

Kayseri Gezilecek Yerler Haritası

Gezilesi birçok anıt tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan şehrin yalnızca bir kaç yerinden bahsedeceğiz. Binanın mimarisi Roma ve Bizans kültürlerinin bir karışımıdır. Eski Dönemlere ait üçüncü yüzyıl eseri olan Kayseri Kalesi, Bizans Dönemi’nde altıncı Kayseri Havalimanı Ulaşım yüzyılda daraltılmıştır. Mesela binanın mimarisi Roma kültürlerinin bir karışımıdır. 1.150 metre yükseklikteki bir tepenin üzerine olan kale, örneğin aşağıdaki şehrin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Kayseri Kalesi, o dönemden kalma diğer kalelere kıyasla nispeten iyi bakımlı olması nedeniyle. Türkiye’nin en önemli tarihi mekanlarından ve en popüler turistik yerlerinden biridir. Çünkü ikinci yer olarak sevgili ve aşıkların buluşma noktası haline gelen saat kulesi. Örneğin Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid’in 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Rusların işgal edilen şehrini yeniden Osmanlı kontrolüne almasının anısına yapılan bir anıttır.

Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık
Kayseri Havalimanı Merkeze Uzaklık