Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık

Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık

Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık bu ildeki tek sivil havalimanıdır. Türkiye’de bir şehirdir ve ülkenin en önemli şehirlerinden biridir.  Yüzyıllar boyunca önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Şehir, üç tarafı dağlarla çevrili olduğu için doğal güzelliği ile de bilinir. Yalnız Bursa, Türkiye’deki yaşanan Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım illerin arasında 1. sırada dünyada ise 23. sırada. Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve birçok merkezden ulaşım kolaylığı sayesinde en ilgi çekici şehirlerden biridir. Aynı zamanda ülkenin Bahçeşehir’i olarak bilinen il 1 milyonu aşan nüfusu ile önemli bir sanayi merkezidir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip Bursa kentinde bilinen en eski arkeolojik kalıntılar Yenişehir yakınlarında.

Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Havalimanı merkez arası uzaklık yaklaşık 55 kilometredir 50 dakikalık bir mesafedir. Üretim ve ticaret merkezlerinden olan şehir, mesela sembolü olan Hacivat ve Karagöz’e ev sahipliği yapıyor. Manzarayı tepeden izlemek için ülkenin 1963’de ilk açılan teleferiğiyle 1231 metre deniz yüksekliğinden on iki dakikalık seyahat iyi olacaktır. Lakin karın guruldarken gezmek iyi olmaz. Yöresel yemeği olan İskender Kebap enfes sosuyla en Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım meşhur yemeğidir. Anavatanı Türkiye olan İskender yurtdışında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Örneğin restoranından giyim kuşamına kadar 130 dükkan içeren Kapalı Çarşı. Vakit geçirip bir şeyler yiyip içmek iyi yerdir. Denize girip ferahlamak isterseniz merkeze sadece kadınlar için hizmete açılan Kurşunlu Plajı. 40 km uzaklıkta yer alıyor. Bursa Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Bursa Gezilecek Yerler Haritası

Bu yerlerin sadece birkaçından bahsediyorum. Sahil kesimleri çakıl taşlarıyla dolu olsa da bir kaç metre deniz içerisinde berrak çarşaf gibi su sizi karşılayacak. Henüz sadece erkeklere özel plaj hizmete girmediğinden toplu halk Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım plajlarını kullanacağınız yerlerde var. Başka bir deyişle bol oksijenli yerlerde yürüyüş yapmayı seviyorsanız. Ama bir çok canlı türüne ev sahipliği yapan İnegöl Ormanları tam size göre. Doğadan söz etmişken görülmesi gereken Osmanlı’nın kuruluş yıllarından bu yana 800 metre uzunluğunda. Bugünlere kadar dimdik gelebilen Ağlayan Çınar adını alan. Kısacası gölgesinde serinleyip oturabileceğiniz Çınar ağacı hüzünlü bir aşk hikayesi içeriyor. Bir diğer İnkaya Asırlık Çınar ağacı etrafında alışveriş yerleri çay bahçesi var. Bununla birlikte oturduğunuz yerden gökyüzüne baktığınızda etrafınızı yemyeşil ağacın dalları kaplıyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık
Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Bursa Yenişehir Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Bursa Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.