Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık

Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık

Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık Ege bölgesinde ikinci en büyük kenttir. Sanayi, ihracat, ticaret merkezi olan aynı zamanda Türkiye’nin 13. büyükşehridir. Hizmete giriş tarihi 1991’dir. Sivil aynı zamanda askeri hava sahası olarak geçer. Terminal binasının toplam büyüklüğü 16.890 m2. Şehir sembolü olan Denizli Horozu renk, güzel yapısı ve uzun ötüşüyle bilinir. Hatta şehirde birkaç tane horoz heykeli var. Bunların en büyüğü sadece ilin değil ülkenin Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım en büyüğüdür. 26 ton ağırlığı 27 metre uzunluğu var. Şehirde mağara ve doğal yapıtlar bulunmakta. Aynı zamanda bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hatta bu devletlere ait kalıntılardan biri Laodikeia Antik Kenti gezilmesi gereken bir yer.

Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Çardak Havalimanı Merkez arası uzaklık yaklaşık 67 kilometre buda 72 dakikalık mesafe ediyor. Ulaşım taksi veya Havaş ile uygundur. Havaş şu anlık fiyatı 25 tl ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. En meşhur yemekleri arasında Yen Böreği kesinlikle yemeniz gereken bir ana yemektir. Bol kıyma Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım ve soğanıyla baharatların buluştuğu enfes tereyağıyla fırından çıkan ve odayı kaplayan buram buram kokusu aklınızı başınızdan alıyor. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda olup, doğal yapıtları kaplıcalar ve minerallerin travertenlerini içermektedir. Antik çağlardan beri gözdesi olan dünyanın her yerinden turistleri cezbetmektedir. Denizli Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atabilirsiniz.

Denizli Gezilecek Yerler Haritası

Tabi ki de buraya geldiğinizde UNESCO Dünya Kültür Mirasına giren Pamukkale travertenleri ziyaret etmelisiniz. Pamukkale, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olmuştur. Yılda milyonların üzerinde yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Yellowstone Milli Parkı’ndan sonra dünyanın en büyük ikinci termal alanıdır. Her geçen yıl durumu kötüye giden kuraklığın yanı sıra kaçak yer altı suyu kullanımı susuzluğa sebep olan bu yeri çok geçmeden görmeyi tavsiye Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım ederiz. Örneğin parlak beyaz görüntüsü ile 20km uzaklıktan dahi rahatlıkla görülmekte. İkinci yerimiz Hierapolis Antik Kenti burası merkezden 20km uzaklıkta Bergama Krallığı zamanında 2. Eumenes tarafından kurulan içerisinde antik tiyatrosu, tapınakları ve anıtsal çeşmeler vardır. Kendinizi binlerce yıl öncesinde hissettirecek. Aksiyon ve adrenaline düşkünseniz burada gelişen havacılık sektörü var. Yamaç paraşütü veya bunca güzel yerleri kuşbakışı seyretmek isterseniz sıcak hava balonları mevcut.

Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık
Denizli Çardak Havalimanı Merkeze Uzaklık