Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık

Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık

Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık Türkiye’nin başkentinde tek sivil havalimanıdır. Hizmete giriş yılı 13 Ekim 2006’dır. Terminal toplam alanı 182.000 m2’dir. Ankara ülkenin coğrafi konumunun ortasında dolayısıyla başkent seçilmiştir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci dünyanın ise otuz Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım sekizinci kentidir. Mesela şehrin sembolü olan Ankara Keçisi, kedisi ve misket üzümü  ünlüdür. Yemekleri arasında Ankara Tava bana göre 1 numaradır. Çünkü yapılışı emek isteyen 1 gün dinlendirilmiş kaburganın bol tereyağıyla kavrulmuş pilav ile birleşiminden oluşmakta. Gezip görülecek bir çok tarihi ve güzel yerleri bulunan bunlardan biri Beypazarı Evleri’nden bahsetmek gerekirse. Bozulmamış Osmanlı mimarisi görenleri cezbediyor. Ama buna 2000’li yıllarda gerçekleşen restorasyon çalışmaları da etki ediyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Ankara Çayı’nın geçtiği Çubuk Ovası, kenti çevreleyen verimli tarım yeridir. Başkentin tek Esenboğa Havalimanı merkeze olan uzaklığı 28 kilometredir. Mesafe olarak uzak olduğundan dolayı diğer halk toplu taşıma araçlarına göre taksi pahalı bir alternatif. Güzergaha göre direkt metro Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım bulunmuyor. Ama sık olmayan aralıklarla 442 hat numaralı EGO otobüsleri B kapısından terminalin çıkışından hareket eder. Şehrin merkezine yaklaşık 1 saat 40 dakika sürer. Tek kişi ücreti 8’tl olup nakit ödeme ile şoförden satın alınır. Esenboğa Havalimanı Ulaşım açık otoparkı saatlik ücretler ile hizmet vermekte. Yolcu çıkış kapısının 50 metre uzağında yer almakta. Ankara Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Ankara Gezilecek Yerler Haritası

Köklü medeniyetlere ev sahipliği yapan, Milli Mücadele döneminde bağımsızlık savaşının merkezi olan Ankara denildiğinde tabii ki de akla ilk gelen Anıtkabir’dir. İçerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün kabri ve ona ait eşyaları var. Sonra ikinci olarak listemizde Atatürk Orman Çiftliği var. Mustafa Kemal Atatürk tarafından parça parça satın alınan daha sonra modern bir çiftlik kurulması talimatıyla Türk tarımına öncülük Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım eden Atatürk Orman Çiftliği. 1937’de tarafınca hazineye bağışlanmıştır. Mesela hayvanat bahçesi piknik alanlarından oluşmaktadır. Ankara’yı gezerken yolunuz ister istemez şehrin kalbi Kızılay Meydanına çıkıyor. Etrafında çok sayıda gündelik yaşam ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız alışveriş yerleri ve kafeler var.

Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık
Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık

1 thoughts on “Ankara Esenboğa Havalimanı Merkeze Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Ankara Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları | Uçak

Yorumlar kapalı.