Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık

Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık

Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık Türkiye havalimanlarından biri olup hizmete giriş yılı 1937’dir. Terminal binasının toplam 11.760 m2’lik büyüklüğü var. Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında sembollerinden olan. Dünyanın en eski aktif olarak kullanılan Seyhan nehrinin aktığı Adana Havalimanı Ulaşım tarihi Taşköprü’yü ziyaret etmenizi öneririz. Örneğin bir çok diziye ve filme sahiplik yapan Adana. Türkiye’nin en büyük 6 minareli Sabancı Merkez Camisi.

Aynı zamanda cins güvercin yetiştirmek. Adana ve çevresinde yaygın hatta şehrin ismini almış özel bir ırkta var. Seyhan nehrinin her iki yakasına kurulan 33 hektarlık merkez parkta sabah sporları için koşu ve bisiklet yolu bulunur. Çocuklar için oldukça büyük havuz ve oyun alanları vardır. Gezilecek müzeler ve hayvanat bahçesi var. İçerisinde memeliler hayvanlar su ve yırtıcı kuşlar, süs tavukları gibi hayvanlar yer almaktadır.

Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Adana Havalimanı merkezine olan uzaklığı 3,5 kilometredir. Merkeze yakın olması taksi ile 10 dakika veya yürüyerek 40 dakika sürecektir. Sıcaklıkların 40 dereceye kadar çıktığı nemli havası, bunaltıcı sıcaklığı nedeniyle ziyaret edilmesi en uygun bahar Adana Havalimanı Ulaşım aylarıdır. Kısaca yöresel yemekleri arasında tüm dünyaya namını salan. Adana Kebap, Şırdan Dolması ve şalgam halk için vazgeçilmezdir.

Mesela son zamanlarda popüler olan Şırdan Dolması. Yapımı oldukça zahmetli 16 saatlik bir işlemden sonra afiyetle yenilen yemektir. Hemen hemen her sokakta denk geleceğiniz bu sokak lezzetlerini tatmadan yolunuza devam etmeyin. Samimi halkıyla kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Adana Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmak isterseniz.

Adana Gezilecek Yerler Haritası

Tarih boyunca sırasıyla Luvi Krallığı, Arzana Krallğı, Hitit İmparatorluğu… Günümüzde ise Türkiye’nin Adana Havalimanı Ulaşım egemenliğinde. Gezip görülesi yerler arasında. Saat Kulesi, Kapuzbaşı Şelalesi, Küp Şelaleleri ve rahatlamak için İncirli Plajı, Botaş Plajı, Yumurtalık Plajı var. Tatile aile, eş dost ortamı ile gidildiğinde her insan denize girip ferahlamak ister.

Yumurtalık ve Karataş denize kıyısı ile size bu imkanı veriyor. Örneğin şehrin merkezinde bulunan Kazancılar Çarşısı, ülkemizin kapalı çarşı örneklerindendir. Mesela içerisinde çok sayıda el işçiliği ile hizmet veren satıcı yer almaktadır. Şehre özgü sembollerin bulunduğu anahtarlık, biblo, minyatür gibi  küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık
Adana Havalimanı Merkeze Uzaklık