Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları

Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları

Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları Tatilin Bende internet sitemizde yer alan biletlerin hangi ülkelere ve kimlere ait seyahat işletmeler olduğunu merak ediyor musun? Öyleyse dünyanın en büyük havayolu işletmeleri.

Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları Bulunan Şirketler

Öncelikle ülkemizde faaliyet gösteren 6 şirket var. Ayrıca UTİKAD’ ın 2011 verilerine göre filosunda 317 uçak ve 60 binden fazla koltuk sayısı bulunuyor. Süreçle değişen yolcu kabinleri, oturma düzeni, koltuk konforu, yolcu rahatlığı, modern iç mekan tasarımı kaliteyi arttırdı. Uçak Bileti Nasıl Alınır? konu ilginizi çekebilir.

Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları
Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları

Türk Hava Yolları

Merkezi İstanbul’da bulunan gurur kaynağı ülkenin en büyük Türkiye Uçak Bileti Firmaları arka arkaya Avrupa’nın en iyisi seçildi. 20 Mayıs 1933 yılında kuruldu. Ayrıca 21 Ekim 2016 tarihinde Bilal Ekşi Turkish Airlines’ ın yönetim kurulu ve icra komitesi başkanıdır. Örneğin modern filosu geniş bir uçuş ağıyla dünyanın dört bir yanına seyahat imkanı sunar. Misyonunda müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutmayı ve sektördeki liderliğini sürdürmeyi amaçlamaktadır. Mesela bir önceki yıla göre açıklanan 2022 yılına ait verilerde yüzde 37 büyüyerek 1.42 milyar dolar gelir elde etti. Mevcut logosu aşağıdakidir.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti
Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Pegasus Hava Yolu Şirketi

İstanbul merkezli Türkiye Uçak Bileti Firmaları seyahat firması. Mesela Aer Lingus ve Silkar Holding’in yatırımı Net Holding’in girişimiyle 1990 yılında hizmete girdi. Yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere geniş bir hizmet ağına sahiptir. Genç, yenilikçi aynı zamanda modern filoya sahip. Düşük maliyetli iş modeliyle tanınıyor. Sektöre olan katkısı ve başarısı ile birçok ödül aldı. Misyonunda çevre dostu sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yapar. Aynı zamanda bütçe dostu olmasıdır.

Pegasus Hava Yolu Şirketi Uçak Bileti
Pegasus Hava Yolu Şirketi Uçak Bileti

AnadoluJet Şirket

THY alt yapısında sürdürülen isminden de anlaşılacağı üzere Anadolu şehirlerini birbirine bağlayan hizmetin uygun ve hesaplı adıdır. Örneğin 3 Nisan 2008’de kurulan amacı yurtiçi yoğunluğuna karşı THY’nin alt yapısında sürdürülen seyahat. Örneğin anlaşıldığı üzere THY daha çok globale hizmet etme amacında. Modern ve konforlu uçakları ile kaliteli uçuşları ön planda tutarak güvenli bir uçuş sağlar.

AnadoluJet
AnadoluJet

OnurAir Şirketi

İstanbul merkezli ilk özel uçuş şirketlerinden biri 14 Mayıs 1992’de hizmete geçti. Yurtiçi ve Türkiye Uçak Bileti Firmaları yurtdışına hizmet vermektedir. Aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi farklı bölgelere seyahatler düzenler. Ekonomik avantajlı seçenekleriyle geniş kesimlere erişim sağlar.

OnurAir
OnurAir

Atlas Global Şirketi

Merkezi İstanbul’da bulunan değişen önceki adıyla Atlasjet olarak 14 Mart 2001 tarihinde hizmete geçti. 2020 yılına kadar yolculara hizmet sunan şirket mali sıkıntılar nedeniyle 12 şubat 2020’de tüm seferleri durdurup 2 gün sonra iflasını açıkladı. Halbuki daha sonraları mahkeme tarafından iflas kalktı. Aynı zamanda 9 ocak 2023 tarihinde tekrar duyurdu.

Atlas Global
Atlas Global

1 thoughts on “Türkiye Uçak Bileti Havayolu Firmaları”

  1. Geri bildirim: Uçak Bileti Nasıl Alınır? - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.