Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık

Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık

Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık hizmete giriş tarihi 1998’dir. Sivil askeri statüsündeki tek havaalanıdır. Uluslararası ve yurtiçi hizmete açık. Terminal binasının toplam büyüklüğü 6.521 m2’dir. Tekirdağ ili Türkiye’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Marmara Denizi ve Karadeniz’e kıyısı vardır. Türkiye’nin Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Ulaşım iki kıyısı olan 6 ilinden biridir. Mesela ünlü kaplıcaları, kumsalları. Ve zengin doğası gibi birçok doğal güzelliği ile çok güzel bir yerdir. Ancak değişken bir topografyaya ve zengin bir doğal mirasa sahip bir ildir. Tarih öncesi çağlardan beri yerleşim yeri olmuştur ve arkeolojik bulgular, Amaseia, Trapezopolis ve Dioscurias gibi antik şehir devletlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu göstermektedir.

Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık Kaç Km

Havaalanı şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almakta. Ulaşımı toplu taşıma otobüsü yada taksi ile yapabilirsiniz. Alternatif seçenek olarak araç kiralama acentesini tercih edebilirsiniz. Ülkenin kuzeybatı kesiminde alan bir Türk kasabasıdır. Mesela kasaba, pide denilen pideleriyle Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Ulaşım ünlüdür. Tuzsuz taze peynir, irmik, yumurta ve un birlikte yoğrulur ve fırınlanmadan önce küçük yarım küreler haline getirilir. Pide ve peynir, sebze veya et gibi çeşitli soslarla servise hazır. Meşhur içeceği olan Darı, mısır ve buğday tanelerinden yapılan veya unlarından bir veya birkaçının içildiği bir içecektir. 150 yıllık bir geçmişe sahiptir. Boza, darı, mısır ve buğday tanelerinden yapılan veya unlarından bir veya birkaçının içildiği bir içecektir. Tekirdağ Uygun Uçak Bileti yazısına göz atmayı unutmayın.

Tekirdağ Gezilecek Yerler Haritası

Görülmesi gereken yapı, Osmanlı mimarisinin bir örneği olarak korunan tarihi bir yapıdır. Müze, 1976 yılına kadar Vali Konağı olarak kullanılmıştır. tarihsel Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Ulaşım önemi nedeniyle korunmuştur. Çakaya Plajı, en popüler plajlarından biridir. Saray ilçesine 15 km uzaklıkta olup eskiden sadece Kastro Plajı olarak bilinirken günümüzde Çakaya Plajı anılmaktadır. 400 metre uzunluğa ve 100 metre genişliğe sahip, temiz ve beyaz kumu ile çocuklu aileler için idealdir. Turistler güneşlenme, yüzme, rüzgar sörfü ve dalış gibi aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Diğer bir yer Kumbağ Plajı, deniz dalgasının ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir. Plaj çocuklu aileler için uygundur. Örneğin Türkiye’nin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Tekirdağ Kalesi gibi gezebileceğiniz birçok yer var. Ayrıca Tekirdağ Kalesi yolu üzerinde çeşitli restoranları da bulabilirsiniz.

Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık
Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık

1 thoughts on “Tekirdağ Merkez Atatürk Çorlu Havalimanı Uzaklık”

  1. Geri bildirim: Tekirdağ Uygun Uçak Bileti - Tatilinbende | Ucuz Bilet Fiyatları

Yorumlar kapalı.