Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık

Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık

Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık hizmete giriş tarihi 1957’dir. Şehirdeki tek sivil havalimanı statüsündedir. Yurtiçi ve yurtdışı hizmete vermekte. Terminal binasının toplam büyüklüğü 23.745 m2’dir. Trabzon, Türkiye’nin kuzeydoğu köşesinde bir şehirdir. Trabzon İli’nin başkentidir ve 2018 yılı itibarıyla yaklaşık 350.000 nüfusa sahiptir. Şehrin adı Türkçe tepe anlamına gelen “tepe” kelimesinden “korunaklı yer” anlamına gelir. Ancak Antik çağda Yunanlılar tarafından Trabzon Havalimanı Ulaşım kurulan ve Orta Çağ’da önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. 1461’de Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldu, ancak bundan sonra yaklaşık bir asır boyunca yerel Osmanlılar tarafından bağımsız olarak yönetildi.

Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Merkez ile havaalanı arası uzaklık yaklaşık 20 kilometre. Herhangi bir trafik sorunuyla karşılaşılmadığı sürece 36 dakika sürer. Belediye tarafından işletilen toplu taşıma araçları veya taksiler ile ulaşım yapılır. En hızlı ve pahalı olarak taksi ile olur. Doğu Karadeniz bölgesinde bir şehirdir. Trabzon’un 2012 yılı nüfusu 964.613’tür. Şehir, tarihi İpek Yolu üzerinde ve Karadeniz’in doğal limanına yakın olması nedeniyle yüzyıllar boyunca önemli bir Trabzon Havalimanı Ulaşım ticaret ve askeri merkez olmuştur. Trabzon’un ana yemeklerinden biri hamsidir. Hatta şehirdeki birçok insan hamsiyi balık olarak görmez. Yani onlar hamsi. Çoğunlukla bu balıklar, Trabzon İl Merkezinin kuzeybatısında Karadeniz’e dökülen Çakırca Nehri’nin ağzında bulunan Cidaklı Koyu ve Çakırca ilçesine bağlı Köprübaşı Meydanı’ndan tutulmaktadır. Trabzon Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmak isterseniz tıklayın.

Trabzon Gezilecek Yerler Haritası

Görülmesi gereken muhteşem Sümela Manastırı. Sert dağlar ve gürleyen dereler arasındaki imkansız bir yokuş üzerine kurulan bir Bizans manastırıdır. Mesela denize 1150 metre, vadiye 300 metre mesafededir. 6. yüzyılda Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Trabzon Havalimanı Ulaşım yaptırılan manastır, Anadolu’daki en önemli Hıristiyan anıtlarından biridir. Bir diğer yer Uzungöl, Türkiye’nin Karadeniz kıyısında küçük bir kasabadır. Doğal manzarası, tarihi binaları ve el yapımı pideleri ile popüler bir turizm merkezidir. Pidecilerin duvarlarındaki fotoğraflar gibi kalmasını dilediğimiz Uzungöl’ün lezzeti mutlaka tepedeki kafelerden geliyor. Örneğin Şahinkaya bulunan doğal bir oluşumdur. Dağ, Düzköy’de ve tırmanış meraklıları için ideal. Çünkü 65 metre yüksekliğe sahip olan dağ kireçtaşından oluşmaktadır. Tepede, yerel halkın kötü hava koşullarından korunabilmesi için kullandığı devasa bir mağara var. Ancak Şahinkaya, Trabzon’daki kaya tırmanışçılarının en popüler destinasyonlarından biridir. Ve 2010 yılında resmi turizm bölgesi ilan edilmiştir.

Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık
Trabzon Havalimanı Merkeze Uzaklık