Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık

Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık

Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık Türkiye’deki sivil havalimanıdır. 2009 yılında uçuş trafiğine başlayan toplam büyüklüğü 2444 m2’lik terminal binası ve 150 araç kapasitesi bulunuyor. Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden Alanya örneğin Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorluklara Akdeniz’de önemli stratejik ev sahipliği yapmıştır. Kentin sembolü olan Kızıl Kule kenti deniz saldırılarından koruması I. Alaeddin Keykubat’ın emriyle inşa edilmiştir. İnşasında Alanya Gazipaşa Havalimanı Ulaşım kullanılan kırmızı tuğlalar nedeniyle bu ismi almıştır. En meşhur yöresel yemekleri arasında Kabak Çiçeği Dolması bu bölgede de en sevilen dolma çeşididir. Kabak çiçeğinin içinin temizlenmesinden sonra başlayan serüvende baharatlı iç harcı ile ateşte pişen dolmalar afiyetle yenilir.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık Kaç Km

Yaz mevsimleri kavurucu sıcak ve kurak olduğu kış aylarında ise yoğun yağışlı Akdeniz iklimine sahiptir. Antalya’nın gerek görsellik gerekse zenginlik açısından en güzel müzesi olan Alanya Müzesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Alanya muazzam plajları mağaraları ve doğa güzellikleriyle ön plandadır. Aynı zamanda Alanya Gazipaşa Havalimanı Ulaşım uzaklık 170 kilometredir. Merkeze HAVAŞ otobüsleri veya taksiler ile yapabilirsiniz. Otobüslerin şehir merkezine düzenli seferleri var. Gazipaşa Havalimanı ulaşım yaklaşık 2 saat sürmekte ama kişi başına 20tl ücret alınmaktadır. Mesafe fazla olduğundan taksi fiyatı pahalı gelir. Şuan ki taksi fiyatı 500tldir. Antalya Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atmayı unutmayın.

Alanya Gezilecek Yerler Haritası

Türkiye turizme açılan il mağara olan Damlataş Mağarası ilçe merkezine 3km uzaklıkta. Girişi ücretli olup içerisindeki hava değişimi yaz kış etkilenmemektedir. Astım hastaları yıllık 4bin ziyaretçisi  vardır. Mesela bilimsel olarak kanıtlanan mağaraların Alanya Gazipaşa Havalimanı Ulaşım karbondioksit, oksijen, azot oranı ile iyi geldiği söylenir. Burayı ziyaret edipte Kleopatra Plajı’nı ziyaret etmemek olmaz. Her yıl binlerce ziyaretçisi bulunan plaj temiz ve bakımlıdır. Halka açık ücretsiz plajda fakat şezlong ve şemsiyeleri kullanımı ücretlidir. Bu güzel plajı kuşbakışı görmek içinde teleferik var. Antalya yolundan 4 kilometre kat edildikten sonra tuvalet, çeşme, mangal, piknik yapılması için Ulaş Parkı ve Plajı uygundur. Doğa ile iç içe olabileceğiniz Alanya’yı kuşbakışı görebileceğiniz Kızılcaşehir Kalesi 12km uzaktadır. İçerisinde tarihi kalıntılar ve tarihi mezarlar var.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık
Alanya Gazipaşa Havalimanı Merkeze Uzaklık