Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Merkeze Uzaklık

Eskişehir Merkez Hasan Polatkan Havalimanı Uzaklık

Eskişehir Merkez Hasan Polatkan Havalimanı Uzaklık Türkiye’de ve ülkenin önemli şehirlerinden biridir. 1989 yılında hizmete açılan. Bakanlar Kurulu kararıyla 2015 yılında Anadolu Havalimanı’ndan Hasan Polatkan adını almıştır. 4 bin metrekare kapalı alanı var. Yıllık 200 binden fazla yolcu kapasitesi bulunmakta. Yani Nasrettin Hoca, Yunus Emre gibi önemli, tarihi kişilerin yetiştiği yerdir. 2015 nüfus sayımına göre Türkiye’nin 25. büyük şehri haline Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Ulaşım gelen Eskişehir’in nüfusu 826.716’dır. Eskişehir, nüfusu inişli çıkışlı olan büyük bir şehirdir. Eskişehir halkı çok sıcakkanlı ve misafirperver. Mesela Eskişehir’de camiler, kiliseler, anıtlar gibi birçok tarihi mekan bulabilirsiniz. Ayrıca kentte iki üniversite buluyor ve üçüncüsü yapılmak üzere yani tam öğrenci şehri. Kafeleri mekanları etrafta bulunan küçük ulaşım araçlarından da anlaşılıyor.

Eskişehir Merkez Hasan Polatkan Havalimanı Uzaklık Kaç Km

Havalimanı ve merkez arası uzaklık yaklaşık 10 kilometre. Trafikte anormal bir durum olmadığı sürece 14 dakika. Taksi, belediye otobüsleri veya dolmuş gidebilirsiniz. Kısa mesafe olduğu için rahat etmek isterseniz taksiye başvurabilirsiniz. Şehir, Türkiye’nin en iyilerinden Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Ulaşım biri olan mutfağı nedeniyle son yıllarda hızla gelişiyor. Mutfağı, yörede yetişen sebze, meyve, kuruyemiş ve baharatlarla yapılan birçok yemeği içerir. Mesela en meşhur yemeği burada icat edilen kuzu eti, domates ve soğanla yapılan Tatar Böreği’dir. Görünüşü ile mantıyı andırsa da tam tersine kapalı değil açık eşsiz lezzete sahip. Eskişehir Uygun Uçak Bileti yazımıza göz atınız.

Eskişehir Gezilecek Yerler Haritası

Gidilecek yerler arasında olan Porsuk Çayı, Venedik’te gondol turu havası veriyor. Çünkü Porsuk Çayı, Sakarya Nehri’nin bir koludur. Bu dere Toros Dağları’ndan başlar ve Sakarya Nehri ile buluşmadan önce iki şehirden daha geçer. Bu akarsu, alabalık avlama olanaklarının yanı sıra, tüm yıl boyunca kıyılarını kaplayan yeşil ormanlarla güzelliği ile ünlüdür. Bütçeye uygun fiyatlar ile 3-4 kişilik gondol turları yapabiliyorsunuz. Örneğin el sanatları Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Ulaşım açısından en gelişmiş şehirlerden biridir ve ince işçilik ürünleriyle doludur. Bu açıdan ziyaretçileri en çok memnun eden yerler şunlardır. Atatürk Müze Kompleksi, Atatürk’ün yaşamının çeşitli yönlerinin sergilendiği bir müzedir. Yalnız müze, Atatürk’ün kişisel eşyaları ve koleksiyonları için olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Eskişehir Kültürpark, El sanatları atölyeleri, sergiler, konserler, tiyatro gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir açık hava kültür parkıdır.

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Merkeze Uzaklık
Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Merkeze Uzaklık